PÖYTÄKIRJA Practical-jaosto 4/13

Tiedotuskanava ajankohtaisille sekä yleisille asioille.
camilla ekberg
Viestit: 77
Liittynyt: La Kesä 06, 2009 20:59

PÖYTÄKIRJA Practical-jaosto 4/13

ViestiKirjoittaja camilla ekberg » Ma Syys 23, 2013 10:56

PÖYTÄKIRJA Practical-jaosto 4/2013

Suomen Ampumaurheiluliiton Practical- jaoston kokous 4/2013 pidettiin Lahden Scandic Hotellissa la 21.9. alkaen klo 12:12.

Kutsutut:

•Taisto Takkumäki (PJ) - paikalla
• J-P Vuorinen (VPJ) -paikalla
• Matti Mikkola (jäsen) -estynyt
• Petri Runtti (jäsen) -etänä
• Camilla Ekberg (sihteeri) -paikalla
• Ari Honkala (jäsen) -estynyt
• Pekka Partanen (jäsen) -estynyt

201. Kokouksen avaus ja järjestäytyminen. Kokous avattiin klo 12.12, pj:ksi valittiin jaoston pj ja sihteeriksi jaoston sihteeri.

202. Kilpailuhakemukset : hyväksytty BearCityShotstorm 9

203. Laskut: ei laskuja

204. Maajoukkuevalinnat pistooli MM 2014

Valintakriteerit:

2 parasta luokittelukelpoista kilpailua, kerroin 1
SM 2013, kerroin 2
Ranking 1.10.2012, kerroin 1
+ muut arvokilpailut ulkomailla vaikuttavat kokonaisvalintaan, erityisesti EM 2013.

Standard: Hannu Uronen, Tony Ruohonen, Mika Kontulainen, Mikko Kuisma, varalla Raine Honkaselkä ja Jani Kinnala

Standard lady joukkue nimetään hakemusten perusteella, hakemukset jaostolle viimeistään tämän vuoden loppuun mennessä.

Standard junior: Stefan Rönnberg

Standard senior: Peter Rönnberg

Standard supersenior: Markku Koistinen

Production: Matti Manni, Vesa Kaunisto, Lauri Nousiainen, Pekka Kakkonen varalla: Jarkko Laukia, Sami Hautamäki

Production lady: joukkue nimetään hakemusten perusteella, hakemukset jaostolle viimeistään tämän vuoden loppuun mennessä.

Production junior: Ville Broman

Production senior: Hannu Maunula

Production supersenior: Kimmo Malmborg

Open: Raine Peltokoski, Hannu Uronen, Simo Partanen, Visa Mahlamäki, varalla Perttu Piironen ja Esa Marjoniemi

Open lady: Jaana Kajasranta-Alenius

Open junior: Simo Partanen

Open senior: Reima Nikkilä

Open supersenior: Pentti Ovaskainen

Classic: Hannu Uronen, Stefan Borgström, Esa Marjoniemi, Mika Lento, varalla Juha Hokkanen ja Timo Turunen

Classic lady: joukkue nimetään hakemusten perusteella, hakemukset jaostolle viimeistään tämän vuoden loppuun mennessä.

Classic junior: -

Classic senior: Hannu Appelsin

Classic supersenior: Kimmo Malmborg

Revolver: Jussi Niskanen, Ilkka Lausas, Topi Rautjoki, Topi Vilen, varalla Denis Galkin ja Jarno Manninen

Revolver lady: -

Revolver junior: -

Revolver senior: -

Revolver supersenior: Tomi Kallio

Listat MM-kilpailuun lähtijöistä vahvistetaan kahdessa erässä, lopullisesti slotimäärien selvittyä. Lähtijöiden kartoituikset aloitetaan välittömästi, hakemukset jaostolle suoraan tai palstan kautta tämän vuoden loppuun mennessä.

205. Maajoukkuevalinnat kivääri ja haulikko (ei arvokilpailuja vuonna 2014)

Haulikko:

Standard manual: Ari Matero, Matti Mikkola, Mikael Ekberg, Kim Leppänen, varalla Ari Asikainen ja Mikko Kurki-Suonio

Standard manual lady: -

Standard manual junior: Juho Laine

Standard manual senior: Matti Mikkola

Standard manual supersenior: -

Standard: Petri Runtti, Raine Peltokoski, Mika Riste, Juha Niemelä varalla Timo Vehviläinen ja Jarkko Laukia

Standard lady: Merja Kivimäki

Standard junior: -

Standard senior: Ari Honkala

Standard supersenior: Tarmo Rinne

Modified: Jani Lehtonen, Olli-Pekka Partanen, Mikael Kaislaranta, Jari Rastas, varalla Harri Svensk ja Niko Kurikka

Modified lady: Camilla Ekberg

Modified junior: -

Modified senior: Niilo Tiili

Modified supersenior: -

Open: Lauri Nousiainen, Vesa Vasara, Antti Saar, Matti Uusitalo, varalla Jani Westman ja Matti Kasurinen

Open lady: Pinja Salminen

Open junior: Pinja Salminen

Open senior: Matti Rautakumpu

Open supersenior: -

Kivääri:

Semi- Auto Standard: Mika Riste, Isto Hyyryläinen, Mikael Ekberg, Marko Kervola varalla Timo Vehviläinen ja Sami Hautamäki

Semi-Auto Standard lady: Tiina Oksanen

Semi-Auto Standard junior: Ville Broman

Semi-Auto senior: Ilkka Kervinen

Semi-auto supersenior: -

Open: Raine Peltokoski, Jarkko Laukia, Hannu Uronen, Teemu Rintala varalla Kimmo Isotuisku ja Antti Hintsanen

Open lady: Paula Takkumäki

Open junior: Jesse Alenius

Open senior: Pertti Karhunen

Open supersenior: Tarmo Rinne

206. Kiväärin yhteistyökumppanin tukien jakoperuste 2014.
- päätetään myöhemmin

207. General Assembly 2013 Thaimaa
- Suomella ei omia ehdotuksia

208. Valittiin vuoden 2013 palkittavat, julkistetaan Parlamentissa.
- jaoston malja parhaalle seuralle
- RD:n malja kehittyneimmälle ampujalle
- Paras pistoolipractical ampuja
- Paras haulikkopractical ampuja
- Paras kivääripractical ampuja
- Stipendit : SAL jakaa EM-kilpailussa menestyneille

209. Parlamentin pitopaikka ja ajankohta
Pyritään pitämään 26.10 Espoo Keilaranta, lisätietoja myöhemmin.

210. Jaosto tulot ja menot 2012
Julkaistaan taulukkona materiaalisalkkuun.

211. Jaosto tulot ja menot 31.8.2013 mennessä
Julkaistaan taulukkona materiaalisalkkuun.

212. Vuosikertomus 2013
233 uutta ampujaa syyskuun alkuun mennessä

213. Toimintasuunnitelma ja budjetti 2014
Siirretään seuraavaan kokoukseen.

214. Tilannekatsaus EM 2013
Tulokset web-sivuilla, Risto Aarrekivi lähetti onnittelut kaikille menestyneille.

215. Jaoston erovuoroiset ja jatkajat
Erovuorossa ovat Camilla Ekberg, Taisto Takkumäki ja Petri Runtti. Jatkavat J-P Vuorinen, Matti Mikkola ja Pekka Partanen.

216. Kurinpitoasiat
Ei-julkinen, tiedotetaan asianasianosaisille.

217. Muut asiat
PorkkA esittää jäsenelleen pronssista ansiomerkkiä, ja toiselle hopeista ansiomerkkiä, hyväksytään.
TIPSC anoo pronssista ansiomerkkiä jäsenelleen, hyväksytään.
Käsiteltiin Raine Honkaselän esitys kilpailuvalintavalintakriteereistä.

218. Kokouksen päättäminen
Kokous päätettiin 15:13

Palaa sivulle “Jaosto tiedottaa”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailija